Lazer ile Hemoroit Tedavisi

CeLAS Hemoroit Ablasyonu Yöntemi

Proktolojide en büyük hastalık grubu olan hemoroitlerin lazer ablasyon tedavisi 10 yıldan fazla süredir tüm dünyada uygulanmakta olup, CeLAS cerrahi lazer sistemleri de bu alandaki yerini almış bulunmaktadır. Lazer problarımız üstün geometride lazer yönlendirmesi yapabilmesi sebebiyle yüksek çözünürlükle sadece hedef bölgede etki avantajı sağlamaktadır. Böylece istemsiz bir şekilde sağlıklı dokularda hasar oluşmamaktadır.

CeLAS plonidal sinüs ve anal fistül lazer ablasyonu

Pilonidal sinüs ve anal fistülde Hemoroit de olduğu gibi lazer ablasyonu kullanılmaktadır. Sinüs duvarlarının ve fistül kanalının lazer enerjisi ile doku bütünlüğünü yeniden sağlanmasıyla ile oluşan iyileşme ve tedavi ortaya çıkmaktadır. Mümkün olduğunca en az kesi ile ve ayaktan yapılan müdahale sonuçları son derece başarılıdır.

Lazer teknolojisi uygulanarak yapılan Hemoroit, plonidal sinüs ve anal fistül girişimlerinin konvansiyonel ameliyat tekniklerine göre avantajları; ağrının çok az olması, kesi ve dikiş barındırmaması, sosyal yaşama dönüşün erken olması hastanede kalış süresinin birkaç saatle sınırlanması sayılabilir.