CHECK UP PROGRAMI

Check Up; periyodik olarak yapılan genel ve kapsamlı sağlık kontrolüdür.
Sağlık sorunu olmayan veya bilinen hastalığı olan bir kişide olası, gizli, bilinmeyen hastalıkları erken dönemde ortaya çıkaran ve önlem alınmasını amaçlayan; yaş, cinsiyet, çevresel faktörler ve genetik yatkınlık da dikkate alınarak yapılan sağlık taraması ve tetkikler bütünüdür.
Check Up’ ın amacı; hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır.
Erken tanı ve tedaviyle; ileri evrelerde tedavisi zorlaşan veya tedavi şansı kalmayan sağlık sorunları tespit edilerek kişinin yaşam süresi ve kalitesi artırılabilir.

Neden düzenli Check Up yaptırmalıyız? 

Risk faktörleri yüksek olan, genetik yatkınlığı olan, aile öyküsü pozitif olan kişiler şikâyeti olsun veya olmasın mutlaka yılda bir kez Check Up yaptırmalıdır.
Check Up sadece tahlil ve tetkik yaptırmak değildir. Kapsamlı fizik muayene yapılması, sonuçların yorumlanması, ona göre yol haritasının çizilmesi demektir. Check Up’ da her bir değerin normal olması kişiler için büyük şans iken anormalliklerde Check Up yaptırmanın önemini göstermektedir.

Sağlığımız en değerli varlığımızdır, onu yaşamın akışında şansa bırakmamalıyız…

Kişisel Verileri Korunması Kanunu uyarınca kişisel verilerimin sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafıma bilgilendirme yapılmasını kabul ediyorum.