Sağlıklı bir prostat ceviz büyüklüğünde ve yaklaşık 20 gramdır. İyi huylu prostat büyümesi mesane ile üretra denen idrar kanalının üst kısmında yerleşmiş olan prostat bezinin büyümesidir. Prostat büyümesi; sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, kesik kesik idrar yapma, idrarını tam boşaltamama, gece sık sık idrara çıkma ve zaman zaman idrar kaçırma gibi şikayetlere sebebiyet vermektedir. Hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bu şikayetler sosyal hayatta da zorluklara sebep olur.

Ameliyat Olmaktan Çekinen Ve İlaç Kullanmak İstemeyen Hastalara Çözüm

Günümüzde iyi huylu prostat büyümesinde ameliyatsız yöntem olarak Rezum sıcak su buharı tedavisi uygulanmaktadır. Birkaç damla steril su; radyofrekans enerjisiyle su buharına dönüştürülerek tıkanıklığa sebep olan prostat dokusuna uygulanır ve buradaki hücrelerin

ölmesi sağlanır. Bu hücrelerin ölmesiyle prostat dokusu küçülür ve idrar yolu önündeki engel kalkmış olur. İyi huylu prostat büyümesi hastalığı olan ancak ilaç tedavisine rağmen yarar görmeyen yada yıllarca prostat ilacı kullanmak istemeyen her yaştaki hastaya

uygulanabilir. Ayrıca, hem ilerleyen yaş hem de ek hastalıkları nedeni ile genel anestezi ya da spinal anestezi alamayan ve sondayla yaşamak zorunda olan hastalara bu tedavi yöntemi güvenle uygulanabilmekte ve bu hastalar için umut ışığı olmaktadır.

Cerrahi Uygulamalarla Cinsel Yaşamın Olumsuz Etkilemesini İstemeyen Hastalar Başta Olmak Üzere Birçok Hasta Prostat Sıcak Su Buharı Tedavi Uygulamasından Yararlanabilir.

Hızlı ve etkili bir yöntem olan Rezum sıcak su buharı tedavisi, hastalara birçok avantaj sağlamaktadır. Tedavi, bir cerrahi yöntem olmadığı için iyi huylu prostat büyümesi ameliyatlarının sebep olabileceği boşalma ve ereksiyonla ilgili yan etkilere karşı hastaları korumaktadır. Hastaların geneli işlemin ardından hastanede kalmaya gerek olmadan birkaç saat sonra taburcu edilebilmektedir.

REZUM İyi Huylu Prostat Büyümesi İçin Uzun Vadede İyi Sonuçlar Veren Güvenli Ve Etkili Bir Tedavidir.

2017 yılından itibaren dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanmakta olan prostat sıcak su buharı tedavi uygulaması, dünya genelinde 35.000’den fazla hastaya güvenle gerçekleştirilmiş ve hastalar başarı ile tedavi olmuştur. 5 yıllık sonuçlara göre hastaların Rezum Su Buharı Tedavisi sonrasında tekrar tedavi ihtiyacı %4,4 gibi düşük bir orandadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir